Tarihçe

1955 yılında Mr. Dante Ferroli tarafından İtalya'nın Verona şehrinde kurulan Ferroli Grubu, bugün Avrupa'da ısıtma ve iklimlendirme sektörünün liderlerinden biri konumuna gelmiş bulunuyor. Endüstriyel ürünlerden ev kullanımına yönelik ürünlere, ısıtma ve havalandırmadan hidromasaja kadar geniş bir yelpazede üretim yapan Ferroli Grubu, İtalya'daki fabrikalarının yanı sıra Fransa, İspanya, Almanya, Polonya, Çin ve Türkiye'de toplam üretim sahası 500.000 m²'yi aşan geniş çaplı üretim tesislerine sahip. Ferroli Grubu, Aralık 2002 sonu itibariyle ısıtma sektörünün büyük firmalarından Lamborghini Grubu'nu satın aldı. Söz konusu birleşme, Dorso-Ferrara'da bulunan Lamborghini Calor SpA., Grugliasco Torino'da yer alan Finterm SpA., Spilamberto-Modena'da yer alan Euroterm srl. ve İtalya dışında bulunan pazarlama ve satış firmaları Calore Clima s.a. - İspanya ve Calore Clima Group - Fransa'yı da kapsıyor.


Grubun hali hazırda farklı ülkelerde yer alan 12 üretim firması, 13 üretim tesisi, 19 satış firması bulunmaktadır. Grup genelinde 528 Milyon Euro olan satışların % 66’sı ısıtma, % 16’sı radyatör ve % 8’i soğutma ürünlerinden gelmektedir. Diğer ürünler % 9 oranındadır. Yılda 600.000 adet kombi üreten Ferroli; 3100 çalışanı, araştırma ve geliştirme çalışmaları, teknik servis, satış ve dağıtım kanalları organizasyonu ile alt yapısını sürekli geliştirip yeniliyor. Yaratıcılık, kalite ve rekabet kabiliyeti Ferroli'nin dünya pazarında yönlendirici bir güç olarak kalmasını sağlıyor. Ferroli Grup odaklı, esnek, etkin organizasyonel ve üretim yatırımlarıyla liderliğini koruyor ve genişleme politikasını güçlendiriyor.


Aktif olduğu pazarların sürekli ve dikkatli takibinin yanı sıra ürün ve sistemlerin sürekli geliştirilmesi Ferroli Grup'un artan başarısını garantiliyor. Sürekli Ar-Ge yatırımı gerçekleştirerek dünya patentli ürünlere sahip nadir şirketlerden biri olma özelliğini koruyor. Tam otomasyona sahip üretim süreçleri sayesinde sürekli en yüksek kaliteyi standardize etmeyi garantiliyor. 

 
 

Copyright © 2014 Ferromak.com. Tüm hakları saklıdır. İçerikleri izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.


Web Tasarım

Türkçe